چر ا آ سمان آ بی رنگ است :: مدرسه امروز

چر ا آ سمان آ بی رنگ است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

   قالب ">گالری عکس
  قالب وبلاگ
  گالری عکس
  %AF-type="application/x-shockwave-flash" قالب وبلاگ
  گالری عکس
  دریافت همین آهنگ

  پر مخاطب ها

  برچسب ها


  تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا هنگام شب آسمان سیاه است و ستاره های درخشان در آسمان پدیدارند و روز که می شود آسمان آبی است؟

  اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشیم آن است که خورشید به عنوان بزرگترین منبع روشنایی محسوب می شود . منبعی که نور آن حتی از ماه نیز بیشتر است.

  دوم آنکه اتمهای نیتروژن و اکسیژن در محیط اتمسفر روی نور خورشید اثر می گذارند.

  دلیل آنکه آسمان همیشه آبی است بسیار ساده است. زمانی که نور از میان ذراتی که قطر آنها یک دهم طول موج رنگ نور است می گذرند، پراکنده می شوند.

   نور خورشید از تمام رنگهای نور تشکیل شده است اما به خاطر عناصری که در اتمسفر وجود دارند رنگ آبی بیش از دیگر رنگها پراکنده می شود.

  به همین خاطر زمانی که شما در طول روز به آسمان نگاه می کنید آن را آبی می بینید و این به خاطر وجود تمام اتم هایی است که رنگ آبی را به سمت شما پراکنده و پخش می سازند. (  خلاصه آنکه چون رنگهای قرمز،زرد و سبز کم رنگ در عبور از اتم ها به خوبی پخش نمی شوند شما آسمان را آبی می بینی نید.)

  نویسنده : مسعود شکو هی فر بازدید : 907 تاريخ : پنجشنبه 20 تير 1392 ساعت: 1
  برچسب‌ها :

  نظر سنجی

  آ یا مطا لب وبلا گ مورد پسند و رضا یت شما کا ربر عزیز است

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123